Jak se zachovat při případné exekuci nemovitosti

Jak se zachovat při případné exekuci nemovitosti

O exekuci slyšíme všude kolem nás. I když si myslíte, že je nemožné, aby postihla zrovna vás, mýlíte se. Nebezpečí dluhů číhá na každém rohu na každou, byť tu nejpoctivější osobu. Může jít o nějaký dluh o kterém ani nevíte. Váš manžel či manželka může tajit obrovský dluh, který získal/a kvůli nezdařenému podnikání. Nebo na vás přejde dluh vašeho zesnulého rodiče.

Osoba držící mince

Příčin zadlužení je nespočet. Jde o to, jak se k jeho splácení postavíme. Pokud splácení již není možné kvůli vaší finanční situaci, přijde na řadu proces exekuce. Exekutor přijde osobně k vám domu, označí věci, které se později prodávají na dražbě, aby pokryly nesplacený dluh. Bohužel se může stát, že v soudním procesu dojde k exekuci nemovitosti https://lightfinance.cz/operativni-leasing-na-nemovitost/.

Jak se k takovému rozhodnutí postavit? Přece se nenecháte vyvést na ulici. Je několik možností, jakými se právě nucenému opuštění domu či bytu vyhnout.

Jednou z možností je kontaktovat výkupní firmu, která vám nabídne možnost si dům odkoupit zpět. V procesu dražby se určená firma nabídne jakožto zájemce a nemovitost odkoupí. Tu vám pak vrátí zpět.

Podmínky výkupních firem jsou různé. Samozřejmě počítejte s poplatky za zprostředkování a úroky při splácení hodnoty nemovitosti. Pro více informací kontaktujte blíže vybranou firmu, která se touto problematikou zaujímá.

Dohoda o koupi domu

Jak tento proces probíhá? Kontaktujete několik různých firem, které jsou schopny vám nemovitost odkoupit. Doporučuje se setkat se s více poskytovateli této služby. Po důkladném zvážení si vyberete jednu nejpříznivější variantu. Zkušený makléř přijde k vám na nemovitost, prohlédne její stav a na základě toho určí odkupní cenu. Do úschovy notáře či advokáta pak vloží kupní cenu nemovitosti. Na přesné ceně se pak později domluvíte a projednáte ji podrobně s makléřem.

Poté už jen stačí podepsat potřebné dokumentace. Určitě nepodepisujte všechny dokumentace jen tak bez rozmyslu. Vše si pečlivě přečtěte a prodiskutujte, abyste později neměli potíže s financemi nebo právními aspekty, které se týkají vaší nemovitosti.