Vytrácení ženskosti

Nedávno jsem si pouštěla starší filmy. Některé z nich byly dokonce ještě černobílé. Takové retro, říkáte si nejspíše. A máte pravdu. Ale to není důvod, proč se o mém filmovém dýchánku na těchto řádcích rozepisuji. Ve filmech mě zaujalo něco, co jsem dříve nevnímala. Anebo pokud mám být přesná, tak jsem to nikdy nehledala při sledování filmu. Samozřejmě každá ženská filmová postava se odlišuje kvůli scénáři, ale jednu věc mají téměř vždy společnou. Ženské role, znázorňující jemnost a ženskost s prudkou elegancí. A tak mě napadá, proč to nevídáme i v dnešních filmech? Co to zapříčinilo?

 dívka v žlutých šatech

21. století

Hned jako první odpověď na mé dvě předešlé otázky mě napadlo 21. století. Proč? 21. století je pro mě symbolem rovnosti. Nebo alespoň snahy o její získání. Na mysli mám především rovnost pohlaví. Jak tedy mohu chtít, aby v televizi byla více znázorňována ženskost a elegance, když je společností přijímána jako něco zastaralého? Jak má více žen nosit šaty a sukně jako za starých šatů, když každá superžena obléká kalhoty? Jak mají ženy být to něžné pohlaví, když je ve společnosti ostrý jazyk a mluva jako dlaždič top?
perly a růže

Prvním a tím nejdůležitějším krokem je uvědomění, kdo vlastně jsem. Pokud si neuvědomím svoji ženskost a budu se stále snažit být drsnější a více jako chlap, tak se nikdy k té ženskosti ani nepřiblížím. Někdo může argumentovat, že nechce šatičky a chování jak panenka. Ale o tom přeci ženskost vůbec není. Je to síla, spočívající v uvědomění. A šatičky? To je pouhá ilustrace zevnějšku, která není zas až tak důležitá. Jak? Představte si, že vidíte krásně a elegantně oblečenou dámu, která je jak panenka. Ale když promluví, tak si připadáte jako v nějaké hospodě čtvrté kategorie. Vidíte? Ženskost není jen o oblékání, ale též i o chování. Každá žena ji má v sobě. A každá ji může projevovat jinak. Ale nemělo by se na ní zapomínat, neboť bez ženskosti není žena ženou!

Jak začít s pravidelným plánováním?

Nejste typ člověk, který by byl zvyklý si předem vše chystat, a v krizových situacích spíše improvizujete, nebo naopak vždy perfektně stíháte a máte věci běžně pod kontrolou, ačkoli si je předem nerozmýšlíte? Možná by nebylo na škodu si vyzkoušet i opačný styl života a vnést trochu připravenosti do rutinních i příležitostných činností.perfektně naplánované aktivity, klidné tvoření.jpg
Stanovte si cíl. Prvně si rozhodně rozmyslete, zda Vám jde o naplnění své vášně v podobě naprogramované existence, či tak činíte za účelem ozkoušení nové metody, a dle toho k změnám režimu přistupujte.
Jakožto úplný základ lze považovat sestavení rozvrhu. Ať už jej vytvoříte jednorázově či rozlišíte na všední dny a víkendy, avšak budete se jím držet po zbytek jeho platnosti v řádech týdnů, pomůže Vám udržet si pořádek v posloupnosti nevyhnutelných aktivit a za předpokladu jeho dodržování zamezí jejich neustálému odkládání, přičemž přibude množství volného času pro rodinu, přátele či své zájmové koníčky.sepisování rozvrhu.jpg
Nehledě na to, zda dáváte přístupu velkou váhu, nebo byste jej označili za podřadnou součást procesu, na výsledku se dokáže projevit markantně. Bude-li provázet Vaši cestu k organizovanějšímu životu příslušná motivace, brzy pocítíte, že pozitivní náhled a víra v kladný dopad na osobnost se zrcadlí v praxi.
V neposlední řadě věnujte nějakou dobu zamyšlení se nad důležitostí jednotlivých úkonů a dle toho postupujte. Jakmile si srovnáte veškeré priority, přičemž se dokopete k porovnání a upřednostnění nutných úkonů, které jste přiměni denně podstupovat a praktikovat na nežádoucí bázi oproti zálibám v podobě sportů, videoher či třeba jen vaření, posílíte schopnost uchopit své možnosti a směřovat je do nových linií.
Nevzdávejte se na začátku. Spokojit se s dosud nezavedeným systémem se může zdát nejprve složité, nicméně vše je o zvyku, a tak spolu se špetkou odhodlání lze dojít k masivním výsledkům.

Způsobuje káva s mlékem zdravotní problémy nebo dokonce rakovinu?

Káva obsahuje stovky bioaktivních látek. Ve skutečnosti je to pro mnoho lidí jediný největší zdroj antioxidantů. Studie také ukazují, že pijáci kávy mají nižší riziko stavů, jako je diabetes typu 2, neurologické poruchy a onemocnění jater. Můžete si však položit otázku, kolik kávy je bezpečné k pití a zda nadměrný příjem má nějaké riziko. Obecně se říká, že bezpečná hranice jsou tři až čtyři šálky denně. Nejedná se ale o typický český rybník alias „turek“. Míra se přepočítává na šálky espressa. Jeden šálek espressa přitom obsahuje cca 80–100 mg kofeinu.

káva v hrnku

Co se stane, když si přidáme do kávy mléko?

Někomu opravdu přidání mléka do kávy může způsobit zdravotní potíže v podobě nepříjemného pálení žáhy nebo pocitu těžkosti, plynatosti a dokonce průjmu. To jsou ale případy, kdy je někdo citlivější na laktózu nebo kombinaci výrazné chuti kávy a mléka. V takovém případě je vhodné vyzkoušet jiné druhy mléka než to kravské, případně přejít na rostlinné náhražky. Případně vyzkoušet kávu samotnou a pokud se nepříjemné pocity znovu nedostaví, nejspíše máte problém s trávením laktózy.
namletá káva

Co když mám zažívací potíže ze samotné kávy?

Káva obsahuje mimo kofeinu mnoho látek, které nemusí náš žaludek na lačno dobře snášet. Tyto látky podporují tvorbu trávicích kyselin, a ty následně dráždí žaludeční stěnu a někdy se mohou dostat až do jícnu, kde způsobují pálení žáhy. Je tedy vhodné dát si kávu zároveň se snídaní nebo alespoň přidat mléko. Mléko pomůže žaludek uklidnit.

Společností koluje mnoho mýtů o mléku v kávě a jeho neblahých účincích na lidské zdraví. Žádné lékařské studie však tyto negativní účinky nepotvrdily.

Způsobuje káva s mlékem rakovinu?

Nejextrémnější mýtus tvrdí, že káva s mlékem dokonce způsobuje rakovinu. Pochopitelně je třeba brát takové informace s velkou rezervou. Předně žádná potravina nezpůsobuje rakovinu, spíše se mluví o tom, že některé vnější vlivy mohou (zároveň s genetickými predispozicemi) zvyšovat riziko výskytu rakoviny.

Podle starých studií může existovat souvislost mezi pitím kávy s mlékem a zvýšeným rizikem vzniku rakoviny. Ovšem podle modernějších studií si vědci neohlídali, zda respondenti při konzumaci kávy kouří. Mnoho kuřáků si totiž spojuje šálek kávy s cigaretou. Proto jsou výsledky studií nevěrohodné.

Ty nejnovější studie tvrdí, že konzumace kávy může naopak pomáhat v ochraně lidského organismu proti rakovinnému bujení. Káva chrání mimo jiné zejména slinivku a žlučník. Mýtus o nezdravé kávě s mlékem vznikl díky doporučení omezit mléčné výrobky v případě onemocnění těchto orgánů, protože slinivka i žlučník je pomáhají trávit. V případě, že jsou nemocné, je vhodné jim ušetřit práci, a tedy omezit příjem mléka mimo jiné právě v kávě.

Rozhodně tedy nemusíme mí strach, a naopak se držet zdravého množství kávy a těšit se z jejích pozitivních účinků a vysokého obsahu antioxidantů.


Vsaďte na opravdovou kvalitu, která vás nikdy nezklame

  • Ve své sbírce máte už spoustu módních doplňků, o kterých jste si vždy myslela, že jsou opravdu vysoce kvalitní, ale po čase jste zjistila, že jste na velkém omylu?
  • Ráda byste si zakoupila doplněk, který by vám nějaký ten čas vydržel, ale nevíte, kam se obrátit?

látková kabelka
Pokud sháníte opravdu kvalitní zboží, můžeme vás ujistit, že jste u nás na tom správném místě. Víme, že výběr módních doplňků je velice složitý proces. Každá žena očekává:
Kvalitu
Najít opravdu kvalitní zboží u módních doplňků bývá někdy složité. Prodejci slibují maximální kvalitu, ale mnohdy tomu tak opravdu není a většina žen, je po čase ze svých nových doplňků zklamaná. Nabízíme vám látkové kabelky, u kterých si můžete být jistá, že dostanete to, po čem skutečně toužíte. Nejenom, že jsou opravdu stylové, ale můžete si být jistá, že jsou vyrobeny opravdu velmi kvalitně. Tak neváhejte s koupí, protože najít v dnešní době zboží, které by bylo kvalitní a zároveň vysoce módní, je velmi složitý proces.
Funkčnost
Mnoho doplňků jsou spíše módním zbožím a o funkčnosti nemají ani zdání. Pokud hledáte zboží, které by bylo funkční a zároveň módní, obraťte se právě na nás, a my vás ujišťujeme, že rozhodně zklamaní nebudete. My myslíme na vaše pohodlí a krásu, a proto pro vás máme kabelky, které vás příjemně překvapí. Tak už se nenechte dlouho přemlouvat. Uvidíte, že u jedné rozhodně nezůstanete.
červená kabelka
Originalitu
Najít zboží, které by bylo opravdu originální, a přitom módní je v dnešní době těžké. Pokud chcete mít ve svém šatníku opravdový skvost, obraťte se právě na nás a uvidíte, že rozhodně neprohloupíte. My víme, co je pro ženy nejdůležitější, a také vám to nabízíme, tak toho neváhejte využít. U nás se originalitě meze nekladou a naše látkové kabelky jsou opravdu velmi příjemné a vysoce kvalitní. Tak zakupte to nejlepší zboží. Čeká jenom na vás. Tak toho neváhejte využít.

Jedinečný doplněk každého dětského pokoje


sedací vaky, stolky

Jistě už jste slyšeli o sedacích pytlech, které už v dnešní době zdobí mnoho interiérů. Jde o velmi pohodlný a přitom skvělý bytový doplněk, který může být součástí Vašeho obývacího pokoje, ložnice či dětského pokoje a zároveň jej můžete využít i k lenošení na zahradě či terase. My k Vám přicházíme se skvělou nabídkou pro Vaše děti.

Ty nejlepší a nejkvalitnější značkové sedací pytle pro Vaše ratolesti najdete jedině u nás https://www.beanbag.cz/vaky-zviratka. Tyto sedací pytle ve tvaru lva, opice či třeba prasátka, slona nebo pejska se stanou velkými kamarády pro Vaše děti a zároveň dokonalým a velmi příjemným doplňkem jejich dětského pokoje, na kterém si mohou posedět, poležet, přečíst knížku či se s ním jen pomazlit.

Všechny námi nabízené sedací pytle jsou z vysoce kvalitních a pevných materiálů příjemných na dotek s dvojitým prošitím, u kterého nehrozí protrhnutí a tedy ani vysypání náplně, takže jde o velmi bezpečný doplněk a hračku pro vaše děti. Dobře víme, jak dbáte na bezpečnost svých dětí a chcete, aby jejich pokoj byl nejen příjemný a útulný, ale také bezpečný a naše produkty jsou přesně tím pravým pro každý dětský pokoj.

sedací vak, ksichtík

U nás najdete opravdu velký výběr různých modelů, tvarů a velikostí a jsme si jisti, že si z nich určitě vyberete. Ovšem, pokud hledáte doplněk do pokoje Vašich teenagerů, tak navštivte naši nabídku designových sedacích pytlů, kde si jistě Vaše děti vyberou. I pro Vás máme nabídku sedacích pytlů v různých barvách a vzorech, které zaručeně doladí Váš interiér. Tak jen vstupte a vybírejte.

Kromě sedacích pytlů najdete v naší široké nabídce také kvalitní certifikované trampolíny v mnoha různých provedeních.