Stěhujeme se narychlo do dvougeneračního domu

Stěhujeme se narychlo do dvougeneračního domu


Zajištění bydlení je sice z základní lidskou potřebou, ale je to zároveň mnohdy natolik náročný proces, že jej lze považovat za jeden z nejsilnějších stresových vlivů. Situaci nám výrazně komplikují hypotéky, a jestliže si pořídíte například na hypotéku byt, a dostanete se do životní svízelné situace, například onemocníte nebo vás postihne úraz a budete takřka bez příjmu, můžete přijít os střechu nad hlavou.

skladový kontejner

Toto je jeden z důvodů, proč se hypotékám mnoho mladých lidí prozíravě vyhýbá, a raději řeší své bydlení skromněji. Mají-li možnost bydlet s rodiči a podělit se o starostlivost o rodinný dům, je to pro ně výrazně výhodnější řešení. Tehdy se také může stát, že si toto rozhodnutí lidé rozmyslí až v situaci, kdy bydlí v nájemním bytě, a jakmile se dostaví finanční či jiné problémy a neshody s pronajímatelem, dohodnou se s rodiči a stěhování z bytu neodkládají. Stěhují se odtud třeba na základě dohody s pronajímatelem během jediného týdne.

loď s kontejnery

Stěhování může probíhat i svépomocí, stačí pronajmout přepravní dodávku a máte vystaráno. Během několika hodin je po všem. Ale můžete se dostat do situace, kdy potřebujete na dočasnou dobu nějaký sklad na vaše věci. V domě u rodičů mohou být například předměty, které vyžadují probírku a případnou likvidaci, ale vy nemáte kam je vynášet a umístit. Jistě, že by to šlo třeba ve skladu stěhovací firmy, ale ten je daleko, a výhodnější je mít všechny věci přímo doma, na vlastní parcele.

A v této chvíli se nabízí elegantní řešení – pronájem skladovacího kontejneru. Máme tím na mysli lodní ocelový kontejner, se kterým se můžete setkat i v železniční a kamionové dopravě. Kontejnery jsou dlouhé šest nebo dvanáct metrů a mají v průřezu dva a půl metru na šířku a výšku. Bezpečně v nich uložíte jakékoli vybavení domácnosti a kontejner lze umístit třeba přímo před vchod do vašeho domu.