Nový design

Je logické, že každý člověk to chce mít doma úplně pěkně zařízené. A já jsem samozřejmě nebyla výjimkou. Taky jsem vždycky snila o tom, že to budu mít dobře pěkně udělané, protože chci mít doma vždycky všechno dokonalé a pěkně uspořádané. A jsem takový perfekcionista, tak se mi nikdo nemůže divit, že stále doma stěhuji nábytek anebo vymýšlím různé kreace, jak bych to doma mohla změnit a vylepšit. A protože bydlím v Praze, tak jsem navštívila interiérové studio v Praze. Líbí se mi to, protože na toto studio mám samé chvály. Byla jsem překvapená, když na webové stránce by design.cz tady slibují, že změní vaše bydlení na skutečný domov.

Dbám na svůj interiér.

Byla jsem velice překvapená že jsou tady zkušení architekti z precizního realizačního týmu. Dělají nám opravdu krásné bydlení, ve kterém se budete cítit opravdu jako v bavlnce. A taky se mi líbí, že jsou tady fotografie, galerie, kde je ukázané vše, jak vypadalo něco před a po. Tohle právě opravdu skvělé, protože si člověk alespoň může udělat obrázek takový, aby věděl, jak třeba například jeho budoucí bydlení bude vypadat. Interiérové studio v Praze je další kvalitní věc, kterou by každý člověk mohl vyzkoušet. Taky se nemusíte bát, že byste třeba za to dali opravdu hodně peněz.

Mám ráda pěkný design.

Tady to všechno je v mezích normy a byla jsem opravdu překvapená, když jsem se taky ozvala, že bych chtěla změnu kuchyně. A tak udělala jsem opravdu změnu kuchyně a obývacího pokoje. A potom jsem byla velice překvapená, že efekt byl opravdu dokonalý, změna stoprocentní a cena nebyla tak vysoká, jak jsem si představovala. A pokud i vy hledáte nějakou změnu ve vašem interiéru, tak se nemusíte zbytečně namáhat a nechat změnu na profesionálech. Jsou tady jen samí profesionálové, takže budete mít jistotu, že výsledný efekt bude dokonalý. Já sama jsme si řekla, že si nechám upravit ještě ložnici.

O dům mají lidi velký zájem

Dnes se nabízí bydlení hned v několika variantách. Člověk si tedy může vybrat takovou variantu, která by se mu nejvíce líbila. Jednou z možností, kterou si lidé volí, je bydlení v rodinném domě.

Pokud chce dnes člověk rodinný dům, musí počítat s tím, že to bude stát mnohem více, než pokud by se rozhodl pro byt. V případě, že byste se rozhodli pro stavění rodinného domu, zaplatili byste ještě mnohem více, než pokud byste se rozhodli zakoupit si již stojící dům.

Divit se ale nemůžeme tomu, že lidé raději volí rodinný dům, než byt. Právě u rodinného domu má člověk jistotu, že mu nad hlavou nebudou skákat sousedé a kromě toho nebude daný člověk slyšet to, o čem se sousedé nad ním baví. Něco takového mnoho lidí právě od bytu odrazuje, jelikož zde člověk slyší vše, co daný soused dělá. Pokud navíc s daným sousedem nemáte dobré vztahy, nemusí to být příjemná záležitost.

rodinný dům

Pokud zrovna uvažujete o rodinném domě, promyslete si, jestli si zakoupíte ten, který již nějakou dobu stojí, nebo si necháte navrhnout a postavit svůj vlastní. Je jasné, že v něčem takovém hrají velkou roli peníze. Jestliže máte peněz dost, určitě volte raději stavbu domu.

Je ale faktem, že i u stávajícího domu člověk musí počítat s tím, že musí mít nějaké peníze navíc v případě, že by se u daného domu vyskytl nějaký problém, který by bylo potřeba řešit ihned, jinak by to mělo vliv na funkci daného domu.

Rozhodnout se nad tím, jestli stavět nebo si pořídit již stojící dům, se musíte vy.

dům v projekci

K nákupu již stojícího domu můžete využít internet, kde najdete mnoho inzerátů, ze kterých si můžete vybírat. Ne pro všechny je ale něco takového ideální možností.

Mějte i vy jen to, co vám bude dělat radost, protože je důležité mít takové bydlení, které vám bude vyhovovat ve všech směrech. Pokud navíc chcete mít svůj vlastní klid, i pro vás bude bydlení v rodinném domě tou nejlepší volbou.

Vhodné bydlení pro nenáročné

Pokud toužíte po kvalitní bydlení, které nebude moc drahé, zase tak moc možností nemáte. Neznamená to však, že neexistují. Jen musíte dobře hledat.

Vhodné bydlení pro nenáročné

Ne každý má na kontě miliony, a tudíž ne všichni jsou schopni pořídit si bydlení, které by bylo podle jejich představ. To však neznamená, že by si člověk nemohl koupit alespoň menší byt, který by dokázal splatit v přijatelně krátké době. Donedávna to šlo poměrně hladce. Konec konců, většina našinců má nějakou formu vlastního bydlení, ale mladí lidé dnes již mají daleko horší možnosti. Je to dáno hlavně celkovým nedostatek obytných nemovitostí, díky čemuž je jejich cena mnohem vyšší, než by měla správně být. A to i při započtení inflace.

Rozestavěný domek

I když mnohé vlády již proklamovaly, že tento problém začnou aktivně řešit, zatím je ticho po pěšině. Tudíž vám nezbývá nic jiného, než si vzít nevýhodnou hypotéku na třicet let a vzít si něco levného, případně bydlet v podnájmu. Takto to alespoň vidí většina. Ovšem jsou tu i jiné možnosti, tedy jedna možnost, a sice mobilní domy prodej.

Cena je dobrá

Je pravdou, že ani nejnovější verze těchto obydlí se nedají koupit zrovna za písničku, ale dá se na ně naštědřit mnohem snáze a rychleji než na klasické formy bydlení. Navíc jako bonus dostanete kompletně zařízený interiér, což je rozhodně plus, kvůli kterému se o mobilních domech vyplatí alespoň přemýšlet. Nepředstavujete si ale pouze pár skříní pochybné kvality a rozvrzanou postel. Nejmodernější verze na jsou zařízeny od spodu až nahoru. Vše, co potřebujete k normálnímu bydlení, tam najdete.

Ulita

Výborné pro podnikatele

Samozřejmě, že nejvíce se mobilní domy používají hlavně k bydlení. Nejnovější modely pak k bydlení k celoročnímu. To však neznamená, že by se jednalo pouze o jedinou možnost, jak tato obydlí na kolech využívat. Těch je mnohém více. pokud podnikáte, jedná se o velice šikovnou investici, která se vám vyplatí. Z ekonomického hlediska se totiž jedná o levné prostory, které se dají následně využít takřka k čemukoliv. Je dobré také vědět, že není nezbytné nutné pořizovat si rovnou největší a nejlépe zařízenou verzi. Třeba k vašim účelům bohatě postačí i menší, a hlavně levnější model.

Moli šatní

Pokud máte doma alespoň pár kousků ošacení z vlny, jistě se vám již stalo, že jste v šatníku objevili moly.
Nevítaná návštěva
Tito bílí drobní denní motýlci si dělají úkryty mezi našim vlněným oblečením.  Když s kabátem nebo jiným oděvním svrškem zatřepete, moli se rozletí po místnosti. Oděvy nám okusují larvy molů, a ne samotní dospělí jedinci.
V minulosti se proti molům bojovalo nepříjemně zavánějícím naftalínem a každý kdo začátkem zimy vytáhl ze skříně zimní kabát, byl jím načichlý. Naštěstí v dnešní době již máme kvalitní přípravky proti molům, které nezapáchají a k tomu ještě hezky voní.
svazek levandulových květů
Tyhle přípravky vám pomohou
Na moly políčíme nástrahy v podobě kuliček. Obsahují látky, které moly přilákají a poté je účinnou látkou zneškodní. Likvidují létající moly i jejich larvy. Jako bonus obsahují kuličky krásnou vůni levandule, která je vám příjemná, ale moli ji nesnášejí, a tak se napříště vašim skříním vyhnou.
Další možností je přidat do šatníku nařezané kousky cedrového dřeva, které odpuzují moly, a ještě vaší skříni dodají krásnou vůni.  Mohou být ve tvaru kuliček, závěsných obdélníků, kroužků s otvorem uprostřed, které si upevníte přímo na ramínko.  Cedrové odpuzovače molů bývají napuštěny olejem z cedru, který aplikujete na dřevo jedenkrát za rok a kabáty máte chráněny před moly.
kabáty na ramínkách ve skříni
Další způsob, jak se zbavit molů, je zavěsit do skříní speciální háčky, které voní po levanduli a svým působením je odpuzují.
Taktéž můžete zakoupit lepové pasti, které moly nalákají na své feromonové působení a poté je usmrtí.
Je také dobré 2krát za rok všechny oděvy z vlny při pěkném slunném počasí vyvěsit ven a nechat je provětrat. Tak to dělávaly naše babičky. Mol šatní nesnáší světlo a čerstvý vzduch. Má rád uzavřené prostory. Pověste tedy na ramínka všechny vlněné oděvy a nechte pár hodin pověšené na sušáku. Oblečení se zároveň zbaví typického odéru déle uskladněných věcí.

Dokonalý spánek v tom nejhezčím prostředí

Mít dokonalé místo pro svůj spánek je opravdu velmi důležité. Jen pokud budete vlastnit kvalitní matraci a celková místnost pro Váš spánek bude dokonale vyzdobená a zařízená, budete moct docílit opravdu kvalitního spánku.
Jen velmi kvalitní spánek Vám dodá dostatek energie a dobré nálady do druhého dne, abyste mohli být dostatečně produktivní a mohli do nového dne přinést jen samé pozitivní věci. Moderní ložnice
Toužíte po novém místě, kam byste mohli každý večer ulehat ke spánku a kde byste byli naprosto spokojeni jak při usínání, tak při probuzení? Toužíte po opravdu kvalitních typech na bydlení, které by Vám ušetřili Vaše rozhodování při kompozicích nábytku či při výběru nejrůznějších dekorací? Nechejte se inspirovat nejrůznějšími články a doporučeními, které Vám rádi poskytneme.
Kvalitní moderní ložnice tkví především při výběru správného stylu. Pokud toužíte po jednoduché a exkluzivní ložnici, rozhodně vsaďte na to, že méně je někdy více. Zvolte jednoduché dekorace, které i přesto rozzáří celou místnost a dodají ji pozitivní energii při které se Vám bude dokonale usínat. Dále nesmíte zapomenout na celkové postavení nábytku. Postel směřujte vždy na místo, kde se budete cítit nejbezpečněji. Uvidíte sami, že správné rozložení nábytku a zvolení dokonalých dekorací Vám může zajistit opravdu příjemné prostředí, díky kterému se po spokojené noci budete budit jako úplně nový člověk a budete moct čelit novým zážitkům i překážkách. Zvelebte si jednu z nejdůležitějších místností ve Vašem domově tak, abyste mohli být s jistotou spokojeni a abyste zažili tu nejspokojenější noc.Stará ložnice
Moderní ložnice patří v dnešní době k velmi oblíbených záležitostem, proto rozhodně na nic nečekejte a vytvořte si dokonalé místo pro Váš spánek i Vy, uvidíte sami, že nic lepšího pro svoji fyzickou stránku i psychickou stránku jste rozhodně udělat nemohli.

Umíte efektivně uklízet?

1.      Najděte si systém
Uklízíte stále stejnou plochu? Najděte si systém, podle kterého budete vždy postupovat. Začněte s místností, která se vám chce uklízet nejméně. Například s koupelnou. Začínejte od vrchu a postupujte směrem k podlahám. Setřete prach, utřete skřínky, zameťte nebo vysajte a nakonec vytřete podlahy. Nepřeskakujte z místnosti do místnosti a z činnosti na činnost. Měli byste pocit, že pořád uklízíte, ale stále nemáte hotovo. Jakmile si najdete systém, tak svoji rutinu opakujte při každém úklidu.
 mop a kýbl
2.      Od stropu až po zem
Při každém úklidu postupujte od vrchu dolů. Utřete lustry a všudypřítomný prach. Pokud byste si první vysála a následně utírala prach, postrádá to příliš smysl, protože si budete sypat nepořádek na čistou podlahu. Pokud máte dům, postupujte podobně od nejvyšších podlaží k nejnižším. Dalším dobrým tipem je, uklízejte vždy z jedné strany na druhou. To platí například při vytírání abyste nezapomněla, kde už jste byla a kam se chystáte.
 
3.      Vše po ruce
Před úklidem zkontrolujte, zda máte veškeré prostředky po ruce a po úklidu zase dejte všechny prostředky a potřeby pro úklid pěkně do pořádku. Není nic lepšího, než uprostřed úklidu zjistit, že vám chybí potřebné mycí prostředky nebo, že nemáte ani jednu čistou hadru. Nachystejte si jednotlivé prostředky do místností, kde je využijete, ať nemusíte chodit po celém bytě a zbytečně se tak neunavujete.
 žena s mopem
4.      Uklízejte častěji po menších úsecích
Odkládáte úklid na další a další týden, dokud toho nemáte příliš mnoho? Zkuste raději uklízet častěji menší plochy. Máte chvilku čas? Utřete si prach, nebo rychle přeleťte byt vysavačem. Pár menších úklidů během týdne vám ve finále ušetří mnoho času při větším úklidu. Řiďte se pravidlem, že co zvládnete udělat do dvou minut, to udělejte ihned. Vytvořte si návyk, že nepůjdete spát, dokud nebude uklizená kuchyň, vždy po sobě umývejte nádobí a skládejte potraviny a nádobí na své místo.