Jak se zachovat při případné exekuci nemovitosti

O exekuci slyšíme všude kolem nás. I když si myslíte, že je nemožné, aby postihla zrovna vás, mýlíte se. Nebezpečí dluhů číhá na každém rohu na každou, byť tu nejpoctivější osobu. Může jít o nějaký dluh o kterém ani nevíte. Váš manžel či manželka může tajit obrovský dluh, který získal/a kvůli nezdařenému podnikání. Nebo na vás přejde dluh vašeho zesnulého rodiče.

Osoba držící mince

Příčin zadlužení je nespočet. Jde o to, jak se k jeho splácení postavíme. Pokud splácení již není možné kvůli vaší finanční situaci, přijde na řadu proces exekuce. Exekutor přijde osobně k vám domu, označí věci, které se později prodávají na dražbě, aby pokryly nesplacený dluh. Bohužel se může stát, že v soudním procesu dojde k exekuci nemovitosti https://lightfinance.cz/operativni-leasing-na-nemovitost/.

Jak se k takovému rozhodnutí postavit? Přece se nenecháte vyvést na ulici. Je několik možností, jakými se právě nucenému opuštění domu či bytu vyhnout.

Jednou z možností je kontaktovat výkupní firmu, která vám nabídne možnost si dům odkoupit zpět. V procesu dražby se určená firma nabídne jakožto zájemce a nemovitost odkoupí. Tu vám pak vrátí zpět.

Podmínky výkupních firem jsou různé. Samozřejmě počítejte s poplatky za zprostředkování a úroky při splácení hodnoty nemovitosti. Pro více informací kontaktujte blíže vybranou firmu, která se touto problematikou zaujímá.

Dohoda o koupi domu

Jak tento proces probíhá? Kontaktujete několik různých firem, které jsou schopny vám nemovitost odkoupit. Doporučuje se setkat se s více poskytovateli této služby. Po důkladném zvážení si vyberete jednu nejpříznivější variantu. Zkušený makléř přijde k vám na nemovitost, prohlédne její stav a na základě toho určí odkupní cenu. Do úschovy notáře či advokáta pak vloží kupní cenu nemovitosti. Na přesné ceně se pak později domluvíte a projednáte ji podrobně s makléřem.

Poté už jen stačí podepsat potřebné dokumentace. Určitě nepodepisujte všechny dokumentace jen tak bez rozmyslu. Vše si pečlivě přečtěte a prodiskutujte, abyste později neměli potíže s financemi nebo právními aspekty, které se týkají vaší nemovitosti.

Čeští senioři a jejich ekonomické podmínky

Kvalita života důchodců se odvíjí od jejich finanční situace. Aktuální průměrná výše starobního důchodu je okolo jedenácti tisíc korun. I když na základě zvýšené minimální mzdy od ledna 2018, dojde i k navýšení průměrné výše starobního důchodu, nicméně prognóza není příliš optimistická. Údajně s přibývajícím počtem důchodců, bude však docházet k postupnému snižování průměrné výše starobního důchodu. Vyhlídky do budoucna hovoří, že by zhruba za třicet let mělo dojít ke snížení až o polovinu oproti současné průměrné výši starobního důchodu.
ruce důchodkyně
 
Pomoc seniorům od státu
 

  1. Příspěvek na bydlení – o tuto dávku lze zažádat na kontaktním místě úřadu práce dle místa trvalého bydliště daného důchodce. Potřebný formulář k vyplnění v rámci žádosti je dostání na každém úřadu práce. Podmínky pro splnění a získání příspěvku zodpoví kompetentní pracovník daného úřadu.

 

  1. Dávky v hmotné nouzi – jedná se o pomoc seniorům s velmi nízkým příjmem důchodu, kdy živobytí seniora je pod hranicí životního minima. Touto záležitostí se zabývá příslušný obecní úřad dle místa trvalého bydliště, kam je třeba osobně se dostavit. Na základě posouzení lze obdržet i mimořádnou okamžitou finanční pomoc.

 

  1. Dávky pro zdravotně postižené seniory – jedná se o dávky v rámci příspěvku na zakoupení zdravotních pomůcek, rovněž příspěvk na opravu či úpravu bydlení apod. Veškeré formuláře a vyřízení příspěvku je též v kompetenci příslušného obecního úřadu.

 
 starší lidé
Jak jsou na tom ve srovnání s okolními státy čeští důchodci?
 
I když důchodci se mohou od ledna příštího roku těšit na vyšší důchod. Dokonce se jedná o nejvyšší nárůst penze za posledních devět let.
 
Avšak na základě výzkumu bylo zjištěno, že nejlépe se žije seniorům v Norsku. Nicméně Česká republika si vysloužila pochvalu též. Především se jedná o průměrnou délku života v naší zemi. Bohužel však ekonomická situace seniorů neřadí Českou republiku na vyšší příčku. Útěchou ale může být, že naše země se může pyšnit standardem v rámci poskytování zdravotní péče zdejší populaci v důchodovém věku.

Když banky nepomohou!

Jsou to právě banky, které by pro nás měly bát prvním místem, kam zamíříme v případě finančního problému. Jejich vyškolení pracovníci dokáží poradit a podat pomocnou ruku. Zajímavé produkty v oblasti finanční sféry pro nás znamenají úsporu peněz, času a mnoho dalšího. Ovšem jiné měřítko mají bankovní instituce v případě spotřebitelských úvěrů nebo hypoték.

podpis smlouvy

V takové chvíli sice dokáží potencionálnímu klientovi podat pomocnou ruku, ale jen za předpokladu, že vyhoví všem předepsaným měřítkům. Ty ovšem bývají často nekompromisní a stačí jedno pochybení a s vytouženými penězi se můžete rozloučit. Špatná finanční minulost, nižší příjem nebo vzdělání…to vše mohou být aspekty, na které při schvalování úvěru banka pohlíží. Pokud vám banka toužený úvěr zamítne, ještě není nic ztraceno. Existují nebankovní společnosti, které vás přivítají doslova s otevřenou náručí. Specializují se totiž právě na klienty, kterým byl z jakéhokoliv důvodu úvěr v bance zamítnut.

 

Nebankovní společnosti jsou tu pro problémové klienty

peněženka s kartou

Když za vámi banka, rodina i známí zavřou dveře, je tu ještě jedna možnost, která může vše obrátit na vaší stranu. Jedná se o půjčku, kterou nabízejí nebankovní společnosti. Věřte nebo ne, ale jedná se o čistě legální alternativu, která dokáže často vytáhnout trn z oka. Otevřenou náruč tak mají senioři, maminky na mateřské dovolené, drobní živnostníci nebo studenti. Zkrátka skupina rizikových klientů, kterým banky nikdy výhodný úvěr nenabídnou. Nebankovní společnosti totiž nezatěžují své potencionální klienty zbytečným prověřováním v nejrůznějších registrech dlužníků nebo složitě nezkoumají výši jejich měsíční mzdy.

 

Rychlé půjčky pár dní před výplatou nebo hypotéka bez dokládání příjmů jsou právě produkty, na které můžete u těchto společností narazit. Výhoda těchto produktů je hlavně rychlost vyřízení.

 

Půjčky jen pro bohaté, kteří je nepotřebují?

Člověk má mnohdy pocit, že k tomu, aby dosáhnul na půjčku, by měl mít v ideálním případě příjmy jako král. Jenže kdyby je takové opravdu měl, pak by už půjčku nepotřeboval – to je přece rozumné, ne? Proto je divné, že k tomu, abyste v bance uspěli se žádostí o půjčku, musíte mít vyšší než nadprůměrné příjmy a minimální výdaje. Takových lidí je ve společnosti poměrně málo. A ti, kdo k nim patří, půjčky zpravidla nepotřebují – leda tak k tomu, aby ještě více rozšířili svůj majetek, ale určitě si nepotřebují půjčovat peníze proto, aby vyřešili své základní životní potřeby, jako je například bydlení.modrá bankovka na trávníku

Ať už si chcete půjčit na cokoli, je dost pravděpodobné, že narazíte na potíže s bonitou. O co jde?

Půjčku může získat pouze žadatel, který je bonitní – to znamená, že budoucí úvěr dokáže splácet, protože má dostatečně vysoké příjmy a nepříliš vysoké pravidelné výdaje. To platí, ať už o úvěr požádáte kdekoli – povinnost prověřit bonitu žadatele je daná ze zákona.
Jenže konkrétní výpočet bonity se může lišit – záleží jen na samotném poskytovateli, jak vaši finanční situaci posoudí. Takže zatímco banky jsou tak přísné, že jejich nárokům dokáže vyhovět jen málokdo, nebankovní společnosti jsou v tomto směru poměrně přístupné, jsou ochotné ušít vám půjčku na míru, a také ledacos tolerovat.peníze na vahách, symbol dolaru
Konkrétně je pro všechny žadatele, kteří mají potíže s financemi, určena hypotéka bez dokládání příjmu.
Pro všechny, kdo bojují s bonitou, je její název opravdu lákavý. Ovšem nenechte se mýlit, je to jen první dojem. Tak jako všude jinde, i zde budete muset doložit, jak si na tom se svými financemi stojíte. Možné je tolerovat ledasco, ovšem pokud bude zřejmé, že by se mohlo stát, že vás půjčka a její splátky položí na lopatky, tak ji nezískáte. Hlavním cílem je žadatelům po finanční stránce pomoci, a ne stáhnout je na dno.

Jak to dělají bohatí

Každý hlupák se vám dneska pokusí prodat nějaký zaručený návod nebo knihu plnou tajemství, která vás sama dovede k úspěchu. Doslova stačí utratit pár stovek, ne-li tisíc, a máte zaručený zisk do konce života. Kéž by to tak šlo i v reálném životě a ne jen v iluzi. Bohužel, dnešní svět je nastaven tak, že kdo je hloupý celý život, platí celý život. Kdo jednou prozře, nemusí již tak platit do konce života. Přesně proto se nyní podíváme na to, jak to dělají bohatí, že nejen zůstávají bohatí, ale ještě více bohatnou.  Samozřejmě, pro účely našeho příkladu se budeme pohybovat v několika milionových částkách, ale aspoň se nám to bude pěkně pamatovat.indické bankovky na stole
 
Co dělá bohatý, aby zůstal bohatý? Hromadí majetek. A jak se hromadí http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/212321-syrsky-uprchlik-se-pokusil-upalit-nemame-penize-na-jidlo-hromadi-se-nam-dluhy-rika-jeho-zena/ majetek? Ideálně dobrými investicemi a omezením zbytečného utrácení. A jak na to, když ze začátku nejste bohatí, nemáte bohaté rodiče nebo prarodiče a ani jste nevyhráli ve sportce? Jednoduše, začněte půjčkou, například něčím tak skvělým, jako je americká hypotéka. Ta má mnoho výhod, které poslouží i nám pro tento účel. Nemusíme totiž uvádět důvod, proč si úvěr bereme – můžeme tak peníze použít na takřka cokoliv. A co to znamená? Že vezmeme tyto peníze, tuto velkou finanční částku, a celou ji investujeme do budoucího zisku. Nebo alespoň do jeho vidiny. A samozřejmě, nehodíme to prvnímu skřetovi na ulici, který tvrdí, že změní svět, ale pěkně si vybereme ze stovek projektů NEBO si sami vytvoříme projekt, na který budeme sami dohlížet a sami jej budeme realizovat.tokeny v kasinu znázorňující pořádné riziko
 
A takhle to je. Bohatí si půjčují, aby o to více rozšířili svůj majetek. Chudí se snaží buďto našetřit nebo se na to vykašlou a čekají na nějaký zázrak z modrého nebe. Ten ale ne a ne přijít. Mnohdy je to velké riziko, ale těm, co se zadaří, se potom zelení do konce života. A to je ostatně něco, za co stojí to riziko podstoupit, že ano?

Postarejte se o Vaše koupací zařízení i mimo koupací sezónu

Všem je jasné, že v průběhu koupací sezóny se staráte o kvalitu vody ve Vašem koupacím zařízení za pomocí přípravků pro úpravu vody, aby voda byla vhodná ke koupání. Ale Vaše koupací zařízení potřebuje péči i mimo koupací sezónu. Takže jakmile nastanou chladnější dny a Vy se rozhodnete, že už koupací zařízení dále využívat nebudete, tak je důležité bazén správně zazimovat, tedy připravit na chladné mrazivé dny, aby se nepoškodilo jeho zařízení a aby byl připraven pro další koupací sezónu.float
Než přejdete k samotnému zazimování bazénu, je důležité ještě naposledy zkontrolovat kvalitu vody za pomocí testeru a i když se to zdá nelogické, tak ještě naposledy dodat potřebné přípravky k úpravě vody, tedy chlorové přípravky a přípravky k úpravě PH a podobně. Jakmile je voda v pořádku je nutné z hladiny odstranit všechny plovoucí předměty, jak jsou dávkovače tablet či plováky a snížit hladinu vody.
A teď přijde čas na aplikaci tak zvaného zazimovače, což je přípravek, který naleznete v naší široké nabídce přípravků pro úpravu vody, který pomůže udržet vysokou kvalitu vody v průběhu mrazivého období. Řiďte se pokyny výrobce, které jsou na obale, a vodu pořádně promíchejte, aby došlo k rozptýlení přípravku do celého koupacího zařízení. Nezapomeňte do vody vložit dilatační plováky či PET lahve, které budou fungovat jako deformační bloky a pomohou ochránit Vaše koupací zařízení před poškozením mrazem.
A teď už je zazimování bazénu téměř dokončeno. Už stačí jen přikrýt celé koupací zařízení krycí plachtou a máte hotovo. Pokud se ovšem do tohoto úkolu nechcete pouštět sami, můžete využít našich služeb. My se postaráme o profesionální zazimování bazénu jakéhokoliv tvaru a z jakéhokoliv materiálu. Jen přijďte a přesvědčte se o našich kvalitách sami.bubble