Stolní hry
Nezařazené

Stolní hry

Jak zabavit sebe a děti za dlouhých zimních večerů? Kupte si nějaké deskové stolní hry. Užijete si nejen spoustu zábavy, ale strávíte čas opravdu spolu, intenzivně a stihnete si přitom ještě popovídat. Budete si hned tak nějak blíž, než když se každý zavře do svého pokoje k počítači, tabletu nebo televizi. Hry využijete i při návštěvách přátel nebo na dovolených.
Nabídka na trhu je opravdu velká. Každý rok přicházejí nové hry a orientovat se v nich Vám mohou pomoci i ocenění, kterými se některé pyšní.

stolní hry

Jak vybírat hru?

· Podle věku
Berte ohled na Vaše dítka, začít hrát můžete již s dětmi předškolního věku, i tam je výběr velký. Některé hry můžete hrát celý život, jako třeba „Člověče, nezlob se“. To je klasika, která nikdy neomrzí a o její historii se dočtete více na .

· Podle počtu hráčů
Existují hry jak pro jednoho hráče, tak i velkou skupinu. Ne vždy se Vás sejde doma třeba velký počet, ideálně vybírejte takové, které mohou hrát již dva hráči a více.

· Podle typu hry
Jsou hry vzdělávací, strategické, kooperativní, rodinné, abstraktní, i erotické. Než nějakou koupíte, dobře si přečtěte, o co v ní jde.

· Podle délky průběhu hry
Jednu máte za 10 minut odehranou a pro další potřebujete celý večer (Sázky a dostihy). Přibližná délka hry bývá uváděna na obalu.

hodně her

· Podle hodnocení
Ve světě mohou hry získat různá ocenění. Podle nich se dá také řídit. Známé ocenění je „Hra roku“, které udělují naši němečtí sousedé a s ní související „Dětská hra roku“. Na internetu lze nalézt přehled her, které toto ocenění v minulých letech získaly.

šachy

· Podle doporučení
Není nad to, když si hru u někoho sami vyzkoušíte nebo Vám ji někdo ze známých doporučí. V některých městech se pořádají také herní večery nebo dny, kdy si děti i dospělí mohou různé nové a ověřené hry vyzkoušet a zahrát.