Na kole okolo jezera Lago di Garda
Nezařazené

Na kole okolo jezera Lago di Garda


Gardské jezero, nebo také italsky Lago di Garda je největší italské jezero. Leží mezi Alpami a Pádskou nížinou v regionech Tridentsko, Horní Adiže, Veneto a Lombardie. Jezero vzniklo po poslední době ledové Etschským ledovcem. Na severu je část jezera úzká a dlouhá, čímž připomíná fjord. Jižní širší část je potom tvořena morénovými zbytky. Vydejte se s námi na kole do místa, kterému se říká jezero Lago di Garda.

jezero lago

Města na jezeře
Největší města na břehu Gardského jezera jsou Desenzano del Garda, Riva del Garda a Salò. Podél dvou pobřežních silnic okolo jezera je k vidění mnoho malířských míst s bohatou historií. V okolí jezera Lago di Garda se, nachází rovněž několik cyklostezek, která se vinou rovinami kolem vinohradů, anebo jablečných sadů. Dále pokračují skrze horské stezky, které míří do nejvyšších míst v okolních masivech. Cestou můžeme vidět také několik středověkých hradů. Trasy cyklostezek jsou vhodné pro všechny typy cyklistů. Můžeme se vydat na nenáročné vyjížďky okolo jezera, nebo i na náročný biking po okolních masívech. Někdy není úplně nutné šplhat pracně do kopců. Nacházejí se zde lanovky, pomocí kterých se můžete nechat vyvézt například na monte Baldo i s kolem.

italské město

Jezero a turistika

Stejně tak v oblasti turistiky jsou zde v okolí Gardského jezera možnosti turistických cest od lehkých procházek po rozkvetlých loukách, které se nacházejí několik set metrů nad jezerem, až přes vysokohorskou turistiku, k náročnému horolezectví na vápencových stěnách zdejších masivů. Turistika a horská turistika v okolí jezera nabízí nezapomenutelné výhledy na samotné jezero, či na přilehlé horské masívy. Do batohu je dobré si přibalit mapu, neboť ztratit se na zdejších značených i neznačených cestách je velice snadné. Kromě kvalitní, pevné obuvi a teplého oblečení si nezapomeňte do batohu přibalit také baterku, či malou svítilnu, protože na stezkách můžete narazit na tunely.