Stěhování může proběhnout hladce, pokud mu věnujete dostatek svého času

Stěhování může proběhnout hladce, pokud mu věnujete dostatek svého času

Dokážete si vybavit scénu z filmu „Kulový blesk“, jak Fazekaš odpovídá na složitost naplánované dvanáctistěny doktorem Radostou, že jemu a jeho rodině postačí pouze sbalit „peřiny, děti, a prostě jen jít“?

Kéž by to bylo tak jednoduché! Takový postup mohou aplikovat studenti, co se stěhují do podnájmu, a nepotřebují nic, než jen pár svých osobních věcí, a kteří mají své zázemí u rodičů. Stěhovací proces celého bytu či domu obnáší mnoho na sebe navazujících úkonů, ale co je podstatné, začínat by se mělo s přípravami ještě v době, kdy je relativní klid – půl druhého měsíce před konečným termínem.

prázdný byt

Co bude od vás stěhovací firma vyžadovat

Stanovení závazného termínu – v první řadě byste měli mít jasno, v který den se přestěhovat. Pokud to přímo nesouvisí s vaší nájemní smlouvou a dalšími vztahy ohledně změny místa trvalého pobytu, a můžete si termín určovat vy sami, pak si vybírejte středu nebo čtvrtek a v pátek si vezměte volno. Čtyři nebo pět dnů je pro přestěhování ideální časový úsek.

pianino a stolek se židlemi

Rozsah stěhování – stěhovací firma potřebuje vědět, co vše a kam se bude přemísťovat. Vhodné je domluvit schůzku u vás doma se zástupcem firmy, aby měl jasnou představu, tehdy vám může lépe navrhnout další postup a některé související záležitosti, čímž se stěhování levně v Praze snáze uskuteční.

Způsob úhrady služby – měli byste si navzájem ujasnit, jak to bude s placením za stěhování, některé firmy požadují hotovost, jinde to jde platbou přes účet, případně se zálohovou platbou. Každopádně byste se měli přibližnou částku za odvedenou práci dozvědět předem.

Doplňkové práce – stěhovací firmy mohou zajistit i další práce, jako je rozmontování a sestavování nábytku, instalace bytových doplňků, např. svítidel, záclonových konzolí, zrcadel, věšáků atp. Stěhováci mohou přestěhovat i kompletní kuchyňskou linku se spotřebiči a uvést ji zas komplet do provozu na novém místě.