Potřebuji prut na kapry, jak na to?

Potřebuji prut na kapry, jak na to?

Nabídka rybářských prutů na kapry na našem trhu je v posledních letech více než pestrá a pro začátečníka, který si jako cílovou rybu zvolil právě kapra, nemusí proto být nijak snadné se v ní zorientovat. Ačkoliv jako kaprové pruty bývají zpravidla označovány především pruty určené k lovu na položenou, nebo, chcete-li, na těžko, lze kapry samozřejmě lovit také jinými rybolovnými technikami, pro které se výběr klasického „kapráku“ jeví jako, mírně řečeno, nevhodný.

Typické kaprové pruty, tzv. děličky

První otázka, kterou by si měl začínající rybář-kaprař položit, by tedy měla znít: „jaká techniku lovu je právě pro mě to pravé ořechové?“ Bude z vás klasický „bobkař“? Upřednostníte aktivnější styl lovu, který poskytnou pruty na plavanou, nebo pruty feedrové, případně půjdete cestou kompromisu a zvolíte třeba nějaký model, který představuje kombinaci obou posledně jmenovaných? Podrobnější popisy všech uváděných technik na stránkách webu. Po volbě rybolovné techniky můžete nyní směle přejít k dalšímu, neméně důležitému rozhodování. Chystáte se lovit spíše na vodách stojatých, nebo se ve Vašem okolí nachází nějaká slibná velká řeka? Spokojíte se s prutem, který spolehlivě zvládne průměrně velké ryby, nebo se chystáte lovit na březích soukromých rybníků s rybami kapitálních rozměrů, při jejichž zdolávání může být Vaše vybavení vystaveno extrémní námaze?

Konzultace nákupu s manželkou zpravidla nebývá jednoduchá

Potřebujete prut, který zvládne i daleké hody, nebo budete zpočátku raději lovit v menších vzdálenostech? Vyhovují Vám rozměrově spíše pruty dvoudílné, třídílné, nebo budete mít v kufru auta prostor leda tak pro skladný teleskop? V neposlední řadě je pak nutné vzít v úvahu také poslední, často rozhodující faktor, a to pohled do hlubin Vaší peněženky. Závěrem drobná rada speciálně pro ženaté. Nákup jakékoliv rybářské výbavy důrazně nedoporučujeme předem konzultovat s Vaší drahou polovičkou!