HOBBY našich BABIČEK…

HOBBY našich BABIČEK…

Skoro každý má nebo měl svoji babičku, která byla něčím výjimečná. Vzpomenete si na to, jaké nejžhavější HOBBY měli naše babičky? Jistě se každá lišila a nevěnovala se stejnému umu, ale každá byla něčím na vesnici proslavená. Jedna pletla, druhá háčkovala, jiná zase šila, drala peří nebo dokonce byla vyhlášená za nejlepší cukrářku ve vesnici. Našla se i taková babička, která se převážně ráda starala o zahrádku. Každá uměla nebo se věnovala něčemu jinému a navzájem si udávali rady. Jestliže by Vaše babička neměla nějaké HOBBY, které je totožné s těmi napsanými zde, pak by to opravdu bylo zvláštní.

BABIČKA A PLETENÍ…

Jistě si někdo z Vás pamatuje PLETENÉ PONOŽKY od babičky. Kdo by také ne, že? Dodnes si pamatuji, jak tím babička žila. Dnes je tomu je ale jinak. Nejen stáří, ale i mladší generace se podepsala za zánik tohoto HOBBY. Samozřejmě se tato záliba nevytratila úplně, jen už to není takový hit, jaký to býval. S jistotou můžeme říct, že je to krásná vzpomínka.

Pletené, vlněné ponožky

BABIČČINA ZAHRÁDKA, KTERÁ NIKDY NEOMRZÍ…

No tak tohle HOBBY nikdy babičky nepřestane bavit. Tak hlavní důvodem je, že pokud má babička zahrádku, pak si pěstuje zeleninu pro domácí účely. Nesmíme ale opomenout babičky, které se nejen věnují zahrádkám z hlediska zeleniny, ale i ovoce a převážně květin. Nikdo nedokáže dát lepší péči ZAHRADNIČENÍ, než babička.

 

SLADKÉ PEČENÍ NAŠÍ BABIČKY

Pamatujete na úžasné trubičky babiček? Nespočetné množství dortů, zákusků a domácích buchet. Nejen jedna babička měla PEČENÍ jakýchkoli dobrot jako HOBBY. Když byla na vesnici svatba nebo nějaká událost, pak se většinou sešli a pekli. Vždy se našla ale taková, která touhle zálibou vynikala. Každá z nich byla dokonalá na jiné druhy cukroví a sladkého. To byly časy……

Kniha s recepty na pečení, suroviny k pečení. Mouka, vejce, těsto

OUTFITY NAŠICH ŠVADLENEK…

To že si ženy odjakživa přešívaly oblečení je známo. Našly se i takové, co dokonce šily nové oblečení. Ohromná záliba, která je bavila. I když se to nezdá, dost mladších v tomto HOBBY pokračuje. To jsou ŠVADLENKY k nezaplacení. 

Babička každá jiná, ale každá s jinou zálibou, které se ráda věnovala, když měla nějaký ten čas volný pro sebe. Dnes se málo kdy vidí, že mladý člověk vydrží u nějakého HOBBY a byl do nějaké činnosti tak zapálený. Jo je tomu tak, ještě že máme tu svoji babičku, která je dodnes do svého HOBBY TAK ZAŽRANÁ….. má to své kouzlo.