Doložit schopnost splácet je nutné

Doložit schopnost splácet je nutné

Při žádosti u nebankovního poskytovatele o úvěr nebo hypotéku se můžete setkat s jedním nepříjemným překvapením. Tím je termín – hypotéka bez doložení příjmu.
o Většina žadatelů si pod ním představuje, že nebude nikoho zajímat, jakým způsobem bude svůj závazek splácet.
o Není tomu tak.
výpočty na papíře
Jedná se ale v podstatě o malé nedorozumění, které se dá docela snadno uvést na pravou míru.Žádnému solidnímu věřiteli přeci nemůže být jedno, jestli dlužník díky jeho pomoci nezabředne do ještě větších dluhů, ze kterých už by nebyla cesta ven. Jen se prostě dají příjmy doložit daleko jednodušším způsobem, nežli je tomu například v bance.
o Pokud se tedy chystáte požádat nebankovního poskytovatele o spotřebitelský úvěr a nemáte takzvaný transparentní příjem, pak můžete požádat někoho, kdo se prokáže místo vás.
o Tímto spoludlužníkem může být v podstatě kdokoliv.
sedmedesát eur

Podnikatelé mají situaci ještě zjednodušenu

U podnikatelů je toto prokázání ještě o něco jednodušší. Jestliže podáváte daňové přiznání, pak je vše vyřešeno. Problém není ani v případě velice nízké částky na tomto dokumentu. Podnikatel musí prokázat, že jeho firma skutečně funguje a není jen založena. Pokud by ji neprovozovali, pak by se jednalo o úvěr spotřebitelský.
o Jak tedy může podnikatel, který má nízké daňové přiznání doložit, že skutečně podniká?
· Velice jednoduše.
Stačí se prokázat vydanými fakturami. Začínající podnikatelé, kteří ještě nemohou podávat příslušné daňové přiznání popíší svému poskytovateli hypotéky podnikatelský záměr, na který budou chtít využít poskytnuté finanční prostředky. Pokud tedy narazíte na hypotéku bez doložení příjmů anebo na 100% hypotéku, pak se jedná v podstatě o mýtus, který už není v platnosti. Vždy je potřeba prokázat, že vám v budoucnu vaše situace dovolí poskytnuté finanční prostředky bez problémů splácet.