Co navštívit v Madridu?

Co navštívit v Madridu?

4 typy, kam se podívat, pokud jste se rozhodli navštívit Madrid.

1.) Pokud jste milovníkem čokolády, tak je prostě nutností navštívit čokolaterii San Gines. Ještě nikdo nedokázal kolem projít a odolat. Proto je teď nejvyhledávanější v celém Madridu. Neříkejte, že byste si nedali šálek úžasné čokolády a k tomu tradiční churros. To vám nevěřím.

kultura

2.) Jste fanouškem fotbalu a milujete například Real Madrid? Tak to musíte navštívit stadion Santiago Bernabéu. Tento stadion je přece jen domovinou slavného Realu Madrid. Pokud tedy návštěvu chcete podniknout, tak nezapomeňte na malé muzeum i tribuny a pořádně se po tomto velkolepém stadionu porozhlédněte. Pokud vám to nebude stačit, tak se můžete odebrat na stadion Wanda Metropolitano. Tento stadion oproti stadionu Realu Madrid je mnohem mladší, jelikož byl otevřen v roce 2017. Santiago Bernabéu byl postaven o sedmdesát let dříve. I zde si můžete prohlédnout stadion, na který si koupíte vstupenku.

3.) Máte rádi býčí zápasy? Tak to vám nesmí uniknout Las Ventas. Zde se odehrávají býčí zápasy od března až do října, a to každou neděli v podvečer. Pokud tam v této sezóně vyrážíte, tak si kupte vstupenku na místě, ale s dvoudenním předstihem nebo online. Co by to bylo za návštěvu Španělska bez tohoto zážitku? Pokud se na býčí zápasy necítíte, tak si můžete koupit lístek (online a s 5denním předstihem) na prohlídku prázdné arény.

kultura

4.) A pokud jste na klid, chcete si odpočinout a nasát atmosféru tohoto krásného města, tak vás nohy zavedou do parku Retiro. Mnoho návštěvníků i domácích návštěvníků se shoduje, že to je jeden z nejkrásnějších parků nejen v Evropě, ale i na světě. Pokud budete mít i krásné počasí, tak si půjčte lodičku či šlapadlo a vydejte se na obhlídku po umělém, ale i přes to velkém rybníku.

Madrid je překrásné město, které je dobré navštívit, protože to je neuvěřitelný zážitek. A pokud chytnete krásné počasí, tak není o čem mluvit, stačí si pak užívat jen každou sekundu ve městě.