Co lze říci o fotovoltaice

Co lze říci o fotovoltaice


Jednoduchá montáž – fotovoltaické systémy počítají s instalací na rovné i šikmé sedlové střechy, buďte bez obav – na tu vaši to určitě nainstalovat půjde. Panely je možné osadit i střechu mobilních dřevostaveb a různých přístřešků (pergol, altánů apod.)

fotovoltaický panel

Je to krok k nezávislosti – jeden z podstatných důvodů instalace fotovoltaiky. Být nezávislými na dodavatelích energií je velkou výhrou, hlavně v dnešní napjaté době. Můžete toto řešení připojit k vlastní vrtané studni, k vytápění objektu dřevem v krbových kamnech nebo v krbu s centrálními rozvody a k vaření na propan-butanu nebo čistém propanu a spolu se solárními kolektory na ohřev vody můžete bydlet i tam, kde je problém zavést inženýrské sítě.

fotovoltaika na střeše

Výzva i pro životní prostředí – výroba elektřiny ve světě není zrovna ideální pro životní prostředí – tepelné elektrárny jej zatěžují emisními částicemi a navíc se spotřebovává cenné nerostné bohatství planety. Jaderná energie je zas příliš riskantní záležitost, havárie v Černobylu a Fukušimě to jasně deklarují, nehledě na skladování jaderného odpadu. Sluneční energie nikomu neškodí a naopak můžete tímto krokem přispět k ozdravení prostředí kolem nás.

Můžete získat dotaci od státu – při splnění určitý podmínek lze obdržet dotaci ze státní pokladny, takže určitě stojí za úvahu toto promyslet a konzultovat s odborníky – s firmou, která fotovoltaiku instaluje. Firmy mají přesné instrukce, jak dotační podmínky dodržet, je to tedy pouze záležitost vzájemné komunikace a vašich reálných možností realizace celého projektu. Dotační částky mohou být i poměrně vysoké, čímž se vám zkrátí doba uhrazení prvotních nákladů, a přiblíží se okamžik, kdy skutečně začnete získávat elektrickou energii zdarma.

Jak je to s životností – životnost těchto systémů dosahuje desítek let, podrobnosti vám sdělí zástupce firmy, pro kterou se rozhodnete. Nemusíte mít tedy obavy, že namísto úspor to bude zbytečná a nevratná investice.