Zařídit někdy byt může být i pořádná zábava, zvláště když víte, kam směřujete
Nezařazené

Zařídit někdy byt může být i pořádná zábava, zvláště když víte, kam směřujete

Nejsou to jenom nekonečná muka strávená někde v obchoďáku výběrem vhodné sedačky či nábytku – s tím vám ostatně poradí tucty článků na internetu. My se dnes zaměříme na to, že zařizovat byt může být i zábava. Ale bude vás to bavit jenom za splnění určité podmínky – zařizujete to tak, že se vám to líbí. Pokud fanoušek Hobbita a Pána prstenů bude zařizovat panenkovský pokojíček pro dceru, tak se asi moc nevyžije.
obývací pokoj s terasou.jpg
Pokud ale bude zařizovat svůj vlastní pokoj (sdílený s dalšími fanouškem, ideálně s partnerem), může se tam opravdu vyřádit. Například namalovat si na čistě bílou zeď mapu Středozemě nebo nějaké to pěkné logo. Všechno je to o dělání něčeho, co vás baví a líbí. Ale vždycky je nutné vzít v potaz i přání toho druhého, pokud nežijete sami. To se potom mnohem hůře provádí. Ale pokud máte fungující normální vztah, tak se vždycky dá všechno vyřešit. Základní nábytek by měl být ideálně „neutrální“, tedy nic křiklavého, co vás udeří do očí. Ani žádný kýč ze second handu. Starý nábytek je někdy fajn, ale musíte mít to správné prostředí. Pokud máte moderní byt, tak dávat tam staré skříně po babičce není zrovna nejlepší nápad, protože to prostě bude vyčnívat. Vzpomínky na normalizaci jsou překrásné (pro některé vyšší i nižší představitele tohoto státu, a dokonce i pro řadu spoluobčanů), není však třeba je promítat i do vašeho nábytku – věřte nám, ne všechno, co je staré, je i dobře staré. Něco je prostě jenom staré. A hlavně to bylo ošklivé, je to ošklivé a vždycky bude.

lampa u komody.jpg

Zbytečnosti zlikvidujte

Netahejte do nového bytu všechny ty staré krámy. Co můžete vyhodit hned, to vyhoďte. Co můžete odvézt do sběrného dvora, to odvezte. Nikdy nepřechovávejte krámy, pokud to nejsou skutečně historické kousky. Například starý gramofon jistě vylepší byt každého hipstera a bude zajímavým prvkem v celkovém interiéru na nějakém starším stole. Ale třeba staré rádio vyráběné v masové výrobě, které je zajímavé leda tím, že už nefunguje, tak opravdu nic nevylepší.