Střecha na zahradě

Střecha na zahradě


Pro pohodu na zahradě to chce většinou více než jen klasický zahradní nátek. Chce to i střechu. A ta může mít v tomto případě skutečně hodně podob.

Střecha na zahradě

Pokud existuje nějaké dokonalé místo, kde se můžete setkávat s přáteli, ale zároveň i relaxovat o samotě, pak je to zahrada. Pro mnohé zelený ráj, kde mohou nejlépe čerpat životní sílu. Někde dává přednost si prostě jen lehnout na trávu a nechat na sebe svítit slunce. Většina lidí však má se zahradou větší plány, a tak majitelé zelených plácků budují ve velkém různá speciální posezení. A ty nejsou zrovna laciná. Pokud nad něčím takovým přemýšlíte, měli byste si to dvakrát rozmyslet.

Pergola v parku

Nový zahradní nábytek, který nevypadá lacině, nekoupíte za pár korun, ale pokud nelpíte na novosti, můžete nějaký ukořistit třeba v zastavárně. Rovněž je vhodné podívat se i na internetové bazary, kde je možné také najít pár krásných a cenově dostupných kousků. Jenže většinou si je nemůžete vyzkoušet, takže často kupujete zajíce v pytli. Zahradní nábytek však není tím jediným, do čeho byste měli investovat. Rovněž by se vám hodilo i zastřešení.

Jakou střechu zvolit?

Je otázka, co od střechy očekáváte. V případě, že jen nechcete, aby vás otravovaly sluneční paprsky, prostě si pořiďte slunečník. Na trhu jsou dnes modely, které jsou nejen atraktivní svou cenou, ale rovněž i designem. Můžete si tak pořídit zastřešení takřka za pakatel, a ještě budete mít stylovou zahradu. Proti dešti vás ale ani sebelepší slunečník neochrání. Je lepší se trochu plácnout přes kapsu a pořídit si alespoň některou ze základních pergol Pergoly-trutnov.cz, které také nestojí moc a svou práci odvedou dobře.

Podlouhlá pergola

Cena je hodně ovlivněna modelem, který si vyberete, ale v případě, že vaše volba padne na některý ze stavebnicových druhů zastřešení, nemusíte se bát, že by vás to stálo majlant. Konstrukce na míru jsou už ovšem daleko dražší. Prefabrikované modely mají ještě nevýhodu v tom, že si je budete muset složit svépomoci sami, případně požádat dodavatele, ať to udělá za vás, ovšem většinou za mastný příplatek.