Kam umístit na chatě betonový plot

Kam umístit na chatě betonový plot

O existenci betonových plotů se dozvěděla celá řada zájemců o oplocení pozemků a zařadila je mezi vhodné kandidáty. Jestliže uvažujete o plotech betonových montazmpc.cz i na chalupě, kam se v tomto prostředí hodí a kde využít jejich zásadních předností?

Mezi sousedy – betonové oplocení je přijatelné i vzhledově, a dohodnete-li se se sousedy na tomto řešení, můžete společně financovat například oboustranný plot. Bude mít ozdobný reliéf na obou plochách a může se stát atraktivním stavebním prvkem pro obě nemovitosti. Měli byste se však také shodnout na barevném řešení a zároveň na výšce oplocení – výhodou betonových desek ve sloupcích je to, že je lze zapustit do země a vytvořit tak libovolnou výšku plotu.

betonový plot

Kaskáda – je-li vaše zahrada koncipována ve formě prudkého svahu, jistou možností je vytvořit stupňovitou kaskádu několika rovných teras, oddělenou schůdky a svislými předěly například mezi skalničkami či okrasnými dřevinami. K vytvoření základů této stavby se mohou hodit panely betonových plotů, které zároveň v jednotlivých terasách brání sesuvu půdy.

cihlová zídka

Hnojiště – máte-li na chalupě oddělený hospodářský prostor, kde je ukryté hnojiště s chlévskou mrvou a travní kompost, může se vám k jeho zakrytí hodit právě pár panelů z betonového oplocení, které vám zbyly při výstavbě zadní části zahradního plotu. Toto řešení je mnohdy výhodnější, než stavět zídku z cihel, která je pracnější a také vás vyjde na více peněz.

Rušná silnice – chalupáři dobře ví, jak důležité je zabezpečit soukromí před vnějšími vlivy, zejména před okolními pěšími turisty a cyklisty nebo před frekventovanou silnicí s hustým automobilovým provozem. Podobné potíže mohou nastat v mnoha chatových osadách, kde jsou chaty rozmístěné podél potoka, řeky či lesa v řadě za sebou, a kde poměrně často někdo pojíždí po zpevněné polní či lesní cestě.