Úskalí podnikání

Úskalí podnikání

Každý, kdo začíná s podnikáním, má svoje plány, představy, cíl, kterého chce dosáhnout, má velké sny a chce být, když už ne nejlepší, tak patřit mezi ty hodně dobré. Prostě podnikání je boj a jen ti vytrvalí a odvážní mají šanci uspět a udržet se na trhu.
Aby tomu tak bylo, je třeba dodržovat několik málo věcí, pak je velká šance, že nezůstane pouze u snů, ale že vaše představy dostanou reálnou podobu.
běžící muž po skleněné podlaze
Bez peněz do podnikání nelez
Peněz není nikdy dost, a jinak tomu není ani v případě budoucích podnikatelů, dostatečný finanční vklad a rezerva jsou základem, počítat musíte s vydáními běžnými a i těmi nárazovými. Je tu sice možnost vzít si podnikatelský úvěr, banky se s nabídkami předhánějí, ale pokud na tuto možnost přistoupíte, pak počítejte s tím, že jeho splácení je otázkou několika let a v případě, že budete ve finanční tísni, mohou vám dluhy přerůst přes hlavu. Proto tento krok důkladně promyslete a zvažte.
nabídka kontaktujte nás
Lidé jsou dobří i špatní
Tak jako v běžném životě, i v tom podnikatelském, narazíte na správné lidi, v tomto případě odběratele nebo dodavatele, ne všichni vždy jednají s čestnými úmysly, někteří otálejí s placením a nezbývá, než je k placení postrčit. Několik nezaplacených faktur pro vás v určitou chvíli může znamenat dost závažné finanční problémy.
Sídlo
Ne každý má možnost mít svou vlastní provozovnu, někdy nezbývá než si zajistit pronájem, i když to samozřejmě vyjde dráž. Pokud se vám poštěstí zřídit si kancelářské prostory s někým dalším, pak se můžete o úhradu nájmu dělit, ale chce to stanovit si jasná pravidla a jít do toho s někým, koho dobře znáte a s kým si vzájemně důvěřujete.
A bez tolik neoblíbeného papírování to v podnikání prostě nejde, proto si ho nenechte přerůst přes hlavu, vše dělejte průběžně, jen tak se vyhnete tomu, že se vám doklady nahromadí a nebude vědět, kde vám hlava stojí, obzvláště pak v období, kdy se blíží podání daňového přiznání.