Sklenice na klíčení

Sklenice na klíčení

Jestliže je něco, co se stalo na plné čáře moderní, pak je to pěstování. Ne jen tak ledajaké pěstování. Jedná se o pěstování klíčků. Co že je tím důvodem? Nejspíše to, že není potřeba se o klíčky neustále starat. Klíčky si můžete vypěstovat i vy u vás doma. Je jedno, jestli navíc bydlíte v bytě či domě. Lze je totiž pěstovat na okně, stole apod. Umístění záleží pouze na vás.
jiné využití sklenice
Sami si tak můžete udělat radost, že jste vypěstovali něco, co vás stálo jen pár korun a obsahuje velkou spoustu vitamínů, které každý z nás potřebuje. Klíčky mají kromě toho velmi dobrou chuť a je možné je využít jak u studené tak i teplé kuchyně.
Pokud je ale něco, co budete určitě potřebovat, pak jsou to sklenice na klíčení. Vystačit si ale můžete i s obyčejnou miskou. Někteří dokonce pěstují i v zavařovacích sklenicích. Rozhodně na tom není nic špatného.
Sklenici na klíčení postačí pouze naplnit semínky, dle vašeho výběru a následně zalít vodou. Doba namáčení semínek se může lišit. Pokud se jedná například o luštěniny, může se jednat o dobu okolo patnácti hodin. Další den ale nesmíte zapomenout slít přebytečnou vodu a semínka propláchnout. Proplachy je potřeba dělat alespoň třikrát denně.
Jestli je něco, co sklenice na klíčení opravdu jsou, pak vhodný designový prvek. Mohou totiž sloužit jako dekorace a to aniž by nějakým způsobem narušovaly interiér. Kromě toho jsou velmi praktické a snadno se udržují. Opravdu se hodí do každého prostředí.
sklenice na klíčení
Znáte kuchyni RAW? Právě této kuchyně jsou sklenice nebo misky na klíčení součástí. Proč? Protože v nich lze vypěstovat vitamíny, enzymy apod. Snadno si můžete ve vaší domácnosti vypěstovat všelijaké druhy klíčků, které později využijete ke konzumaci.
Může se také jednat o vhodný dárek k narozeninám.
Nebojte se pěstování klíčků ani vy. Sami uvidíte, že sklenice či misky se dají velmi snadno udržovat a také skladovat. Je navíc možné využít je opakovaně.